Beleidsadviseur

Gemeente Woensdrecht

Huijbergseweg 3, 4631 GC Hoogerheide, Nederland

Sluit over 5 dagen
120 18 Noord-Brabant

Begindatum:

1 okt 2025

Einddatum:

1 apr 2026

Uren per week:

18

Publicatiedatum:

6 sept 2025

Omschrijving

De Omgevingswet biedt meer ruimte om beleid op maat te maken en legt de nadruk op het samenbrengen van verschillende belangen binnen de fysieke leefomgeving.

Belangrijke veranderingen zijn onder andere:

  • één integrale omgevingsvergunning;

  • het omgevingsplan;

  • meer nadruk op actieve participatie van burgers en andere belanghebbenden;

  • In de Omgevingswet is sprake van een beleidscyclus die gehanteerd wordt om het proces goed te laten verlopen.

Het is van belang deze beleidscyclus goed in te richten omdat het helpt om samenhang tussen de beleidsterreinen te waarborgen. Daarnaast leidt het tot een proces van continu leren en verbeteren voor onze medewerkers en bevordert het transparantie en verantwoording richting onze inwoners. Tenslotte stimuleert het proces actieve betrokkenheid van burgers en partners.

Kandidaat omschrijving

Je beschikt over een universitaire opleiding en je hebt ruime ervaring met projecten en programmamanagement;
Je beschikt over aantoonbare kennis van de Omgevingswet.

  • de beleidscyclus conform de uitgangspunten van de Omgevingswet ontwikkelt, implementeert en borgt, waarbij de samenhang tussen beleidsterreinen aantoonbaar wordt vastgelegd;

  • een gap-analyse en risico-/impactanalyse uitvoert en de bevindingen vertaalt naar concrete aanbevelingen en adviezen voor de herziening van de Omgevingsvisie;

  • een plan van aanpak opstelt voor de transitie naar werken volgens de Omgevingswet, inclusief planning, verantwoordelijkheden en benodigde middelen;

  • een voorstel uitwerkt voor een passende programmastructuur en een communicatieaanpak ontwikkelt die participatie en betrokkenheid van inwoners en partners stimuleert;

  • een veranderaanpak ontwerpt.

Wij zoeken een kandidaat die:

  • Communicatief vaardig is en beschikt over een representatief voorkomen;

  • Beschikt over bestuurlijke sensitiviteit;

  • Kan verbinden met focus op samenwerking.

Eisen

  • Kandidaat voldoet aan de in de functiebeschrijving genoemde opleidingseis. Dit moet blijken uit de CV.
    5p

Wensen en competenties

Wensen

  • Kandidaat beschikt over 1 of meer referenties;
    1p

  • Kandidaat heeft recente werkervaring in een vergelijkbare functie. Dit moet blijken uit de CV;

    • Minder dan 3 jaar werkervaring (1 Punten)

    • 3 jaar werkervaring (5 Punten)

    • Meer dan 5 jaar werkervaring (10 Punten)

  • Is kandidaat in staat op de in de aanvraag genoemde startdatum te starten met de opdracht?
    5p

  • Is kandidaat/bent u beschikbaar voor het aantal uren per week zoals in de aanvraag is aangegeven?
    5p

  • Kandidaat kan zowel zelfstandig als in teamverband werken. Dit kan worden getoetst in een persoonlijk gesprek;

    • Voldoet volledig aan de genoemde competentie (6 Punten)

    • Voldoet enigszins aan de genoemde competentie (3 Punten)

    • Voldoet helemaal niet aan de genoemde competentie (0 Punten)

  • Kandidaat beschikt over goede communicatieve vaardigheden. Dit wordt getoetst in een persoonlijk gesprek;

    • Voldoet volledig aan de genoemde competentie (6 Punten)

    • Voldoet enigszins aan de genoemde competentie (3 Punten)

    • Voldoet helemaal niet aan de genoemde competentie (0 Punten)

  • Kandidaat is resultaatgericht. Dit wordt getoetst in een persoonlijk gesprek;

    • Voldoet volledig aan de genoemde competentie (7 Punten)

    • Voldoet enigszins aan de genoemde competentie (3 Punten)

    • Voldoet helemaal niet aan de genoemde competentie (0 Punten)

  • Kandidaat past binnen het team. Dit wordt getoetst in een persoonlijk gesprek;

    • Uitstekend (5 Punten)

    • Goed (3 Punten)

    • Matig (0 Punten)

  • Kandidaat beschikt over politieke en bestuurlijke sensitiviteit. Dit wordt getoetst in een persoonlijk gesprek;

    • Voldoet volledig aan de genoemde competentie (6 Punten)

    • Voldoet enigszins aan de genoemde competentie (3 Punten)

    • Voldoet helemaal niet aan de genoemde competentie (0 Punten)

  • Prijsscore ( laagste tarief / aangeboden tarief ) * maximale prijsscore
    20p

Competenties

  • Bestuurlijke sensitiviteit

  • Kan verbinden met focus op samenwerking

Organisatie en team

Welkom in de gemeente Woensdrecht! Een groene gemeente op de prachtige Brabantse Wal. Met zo’n 150 collega’s werken we aan een duurzame en leefbare samenleving. Wij handelen vanuit onze kernwaarden eigen wijze, betrokken, daadkrachtig en dienstbaar. We hebben oprecht interesse in de ander en vinden dat dienstverlening teamwork is. We zijn dan ook TEAM WOENSDRECHT!

Je werkt binnen Team Leefomgeving. Het team richt zich op de ontwikkeling van beleid en regulering van beheer gericht op de openbare ruimte in brede zin. In het team zijn verschillende functies ondergebracht zoals Milieu en Duurzaamheid, Groen en Water, Verkeer en Vervoer, Civiele werken, Wonen en Volkshuisvesting, Economie, Recreatie en Toerisme.

Gespreksinformatie

Niet bekend

Overige informatie

Benodigd aantal professionals: 1

Niet bekend

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Ernst Schoneveld via 06 29 30 84 22 / ernst.schoneveld@kbenp.nl of met Nina de Jong via 06 39 84 53 67 / nina.dejong@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur
Opdracht Adviseur Nina de Jong
Nina de Jong
Opdracht Adviseur