Homepagina
Homepagina

Gemeente Smallingerland

Gemeente
3
actieve plannen
2
actieve interim opdrachten
Beleid
meest gevraagde vakgebied
€ 116
gemiddeld max. tarief p/u in opdrachten
27
uur gemiddeld p/w in opdrachten

Gemiddelden op basis van 58 opdrachten uit het afgelopen jaar.

In het kort Laatst bijgewerkt op

Gemeente Smallingerland is de lokale overheid voor de stad Drachten en dertien omliggende dorpen. De gemeente is verantwoordelijk voor de uitvoering van taken binnen het sociaal domein en de publieke dienstverlening. Voor specialistische opgaven huurt de organisatie regelmatig interim professionals, freelancers en zzp'ers in. De gevraagde expertise ligt vaak op het gebied van burgerzaken, arbeid en gezondheid.

Over Gemeente Smallingerland

Wat de Gemeente Smallingerland is

De Gemeente Smallingerland is een overheidsorganisatie die wettelijke en bestuurlijke taken uitvoert voor de inwoners en bedrijven in haar werkgebied. Als gemeente is zij de overheid die het dichtst bij de burgers staat en is zij verantwoordelijk voor een breed scala van publieke diensten. Haar maatschappelijke taak is het creëren en onderhouden van een veilige, duurzame en sociale leefomgeving voor iedereen.

Het werkgebied van de gemeente omvat de stad Drachten en de omliggende dorpen. Binnen dit gebied is de organisatie het eerste aanspreekpunt voor lokale vraagstukken en initiatieven. De gemeente werkt samen met inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties om haar taken te vervullen en het beleid vorm te geven.

Waaraan de Gemeente Smallingerland werkt

De gemeente heeft structurele taken op het gebied van het sociaal en het fysiek domein, ondersteund door de interne bedrijfsvoering. In het sociaal domein werkt de organisatie aan jeugdhulp, maatschappelijke ondersteuning, werk en inkomen. Dit omvat het bieden van ondersteuning aan inwoners die dat nodig hebben en het begeleiden van mensen naar werk.

In het fysiek domein is de gemeente verantwoordelijk voor de inrichting, het beheer en het onderhoud van de openbare ruimte. Dit betreft onder meer ruimtelijke ordening, vergunningverlening, toezicht en handhaving in het kader van de Omgevingswet. Ook het beheer van wegen, groenvoorzieningen en de aanleg van infrastructuur behoren tot de vaste opgaven.

Inhuur bij de Gemeente Smallingerland

Voor specifieke opgaven of ter vervanging huurt de Gemeente Smallingerland doorgaans interim professionals, freelancers en zzp'ers in. De vraag naar tijdelijke expertise doet zich voor binnen de verschillende domeinen van de organisatie. Het kan hierbij gaan om projectleiders, beleidsadviseurs of specialisten met kennis van actuele wet- en regelgeving.

De opdrachten voor interim professionals, freelancers en zzp'ers komen voort uit de behoefte aan specialistische kennis die niet structureel binnen de organisatie aanwezig is of voor de duur van een specifiek project. Dit betreft vaak functies op het gebied van het sociaal domein, de implementatie van de Omgevingswet, financiën en communicatie. De opdrachten van de gemeente worden op een online platform gepubliceerd.

Laatst gecontroleerd op · bronnen: kennisbank

Waar werkt Gemeente Smallingerland aan?

Organisatiebreed

5 plannen · 2 opdrachten

Organisatiebreed van de gemeente Smallingerland richt zich op beleidsontwikkeling, projectmanagement en kennisoverdracht. Interim professionals, freelancers en zzp'ers worden ingehuurd voor functies en vaardigheden zoals Advisering, Projectmanagement en Coaching.

Beleidsontwikkeling onderwijshuisvesting

1 opdracht

Het plan Beleidsontwikkeling onderwijshuisvesting van de Gemeente Smallingerland richt zich op het vormgeven van beleid voor onderwijshuisvesting. Voor dit plan zoekt de gemeente interim professionals met expertise in advisering en beleidsontwikkeling.

Opdrachten binnen dit plan (1)

Nieuwbouwproject onderwijshuisvesting

1 opdracht

Het Nieuwbouwproject onderwijshuisvesting van Gemeente Smallingerland richt zich op de realisatie van nieuwe onderwijshuisvesting. Voor dit project zoekt de gemeente interim professionals met expertise in projectmanagement, risicomanagement en stakeholdermanagement.

Opdrachten binnen dit plan (1)

Beheer BAG en WOZ registratie

Het plan Beheer BAG en WOZ registratie van de Gemeente Smallingerland richt zich op het beheer van de Basisregistratie Adressen en Gebouwen en de Waardering Onroerende Zaken. Interim professionals, freelancers en zzp'ers dragen bij aan de uitvoering van deze registraties.

Kennisoverdracht Arbo en preventie

Het plan Kennisoverdracht Arbo en preventie van de gemeente Smallingerland richt zich op het organisatiebreed delen van kennis over arbeid en gezondheid. Dit omvat de inhuur van specialisten en coaches op dit vakgebied.

Strategische Communicatie en Woordvoering

Communicatieadviseur Gebiedsontwikkeling

Het plan Strategische Communicatie en Woordvoering van Gemeente Smallingerland richt zich op het invullen van functies binnen strategische communicatie en woordvoering. Interim professionals, freelancers en zzp'ers met expertise in advisering vinden hier opdrachten.

cluster Ruimtelijke Ordening

1 plan · 1 opdracht

Het cluster Ruimtelijke Ordening van de gemeente Smallingerland werkt aan het plan Ruimtelijke Ontwikkeling en Omgevingsplan. Voor dit plan huurt het cluster interim professionals in met vaardigheden zoals advisering en stakeholdermanagement, bijvoorbeeld voor de rol van Senior Adviseur Ruimtelijke Ordening.

Ruimtelijke Ontwikkeling en Omgevingsplan

1 opdracht

Het Ruimtelijke Ontwikkeling en Omgevingsplan van Gemeente Smallingerland richt zich op de inhuur van interim professionals. Expertise op het gebied van ruimtelijke ordening, advisering en stakeholdermanagement is hierbij gevraagd.

Opdrachten binnen dit plan (1)

Backoffice Burgerzaken

1 plan · 0 opdrachten

De Backoffice Burgerzaken van de gemeente Smallingerland werkt aan het plan Beheer Burgerzaken. Voor de uitvoering van dit plan worden interim professionals, freelancers en zzp'ers ingehuurd, met name voor de rol van Backoffice medewerker burgerzaken.

Beheer Burgerzaken

Medewerker Burgerzaken

Het plan Beheer Burgerzaken richt zich op de ondersteuning van de Backoffice Burgerzaken van de gemeente Smallingerland. Dit omvat opdrachten voor functies zoals Backoffice medewerker burgerzaken.

Verbindingen