Communicatieadviseur

Gemeente Altena

Sportlaan 170, 4286 ET Almkerk, Nederland

Deze inhuuropdracht is verlopen
95 24 Noord-Brabant

Begindatum:

15 feb 2025

Einddatum:

15 aug 2025

Uren per week:

24

Publicatiedatum:

17 jan 2025
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Functieomschrijving
Bij het cluster communicatie van de gemeente Altena weten we zeker dat communicatie een kritische succesfactor is voor een goede relatie met onze omgeving. En we weten ook dat goed communiceren een vak is. Daarom kunnen gemeentebestuur en collega’s rekenen op onze professionele ondersteuning daarbij. Draag jij met jouw communicatieadviezen op inspirerende wijze bij aan onze zichtbaarheid en toekomstgerichtheid op het gebied van een duurzame samenleving? In verband met de tijdelijke vervanging van een collega zijn wij op zoek naar jou!

Jouw werk
Als communicatieadviseur ga je zowel zelfstandig als in teamverband aan de slag.  We werken wel met focusgebieden per adviseur. We zijn nu op zoek naar een adviseur die zich thuis voelt op het thema duurzame samenleving. Klimaatadaptatie, energietransitie en circulariteit zijn onderwerpen die je na aan het hart liggen. In voorkomende gevallen kan het zijn dat je incidenteel gevraagd wordt bij te springen bij een collega op een ander thema.
 

  • Je adviseert en ondersteunt college, managers en organisatie over diverse vraagstukken en processen op het terrein van communicatie, meer specifiek op het thema duurzaamheid.

  • Je adviseert en ondersteunt de organisatie met betrekking tot pers- en publieksvoorlichting.

  • Je vertaalt actuele issues in een heldere creatieve communicatieaanpak.

  • Je stelt communicatieplannen op voor projecten en werkt nauw samen met vakinhoudelijke collega’s van team duurzaamheid.

Over jou
Je bent ondernemend, toont creativiteit en weet anderen te inspireren en te stimuleren. Je hebt een oplossingsgerichte en open houding, waarmee je makkelijk verbinding maakt. Je bent flexibel en resultaatgericht; je weet je aan elke situatie aan te passen zonder het resultaat uit het oog te verliezen. Je staat stevig in je schoenen en weet de (beleids)collega’s mee te nemen in de onderlinge taakverdeling en in de stappen die jij als communicatieadviseur zet. Je bent een energieke en enthousiaste persoonlijkheid met een can do-mentaliteit. Competenties als verantwoordelijkheid, analytisch vermogen, inlevingsvermogen, omgevingsbewustzijn, politiek bestuurlijke sensitiviteit en klantgerichtheid zijn jou op het lijf geschreven.

  • Je hebt een afgeronde relevante opleiding, minimaal op hbo-niveau.

  • Je hebt minimaal 3 jaar ervaring opgedaan in het communicatievak.

  • Je hebt ervaring binnen een politieke omgeving.

  • Je hebt ervaring en/of affiniteit met thema’s als duurzaamheid en circulair voedselsysteem

  • Je hebt uitstekende schriftelijke-, communicatie- en adviesvaardigheden.

  • Je bent iemand die het overzicht behoudt en goed kunt plannen.


Over ons
Altena is een veelzijdige en jonge gemeente op de grens van Noord-Brabant, Zuid-Holland en Gelderland. Een prachtig gebied met groen, water, innovatieve landbouw, ondernemerschap en de op één na grootste binnenvaarthaven van Nederland. We zijn een ambitieuze gemeente die zich continu door ontwikkelt. De vraagstukken voor het landelijke gebied zijn groot, daarom investeren we in nog meer kwaliteit en versterking van onze organisatie. De komende jaren gaan we een paar duizend woningen bouwen, de A27 verbreden, de binnenhaven uitbreiden én willen we een duurzame en natuurinclusieve gemeente zijn. 

Deze opdracht is in verband met de Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties niet geschikt om ingevuld toe worden door een ZZP-er.  Voor de vervulling van deze opdracht kunnen geen ZZP-ers worden aangedragen (ook niet via een intermediair).

Eisen

  • In verband met de Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties kan deze opdracht niet ingevuld worden door een ZZP-er. Kandidaat is geen ZZP-er en is op basis van een arbeidsovereenkomst in dienst bij uw bureau.

  • Kandidaat kan een Verklaring Omtrent Gedrag overleggen. Deze dient z.s.m. aangevraagd te worden door de leverancier na gunning ban de opdracht. Pas wanneer de VOG in bezit is kan gestart worden met de opdracht. Op basis van het volgende proel dient de VOG aangevraagd te worden: -Algemeen screeningsproel -Risicogebieden : 1,4, -Functieaspecten : 11,12,41

  • Kandidaat is beschikbaar voor het aantal uren per week zoals in de aanvraag wordt aangegeven.

  • Kandidaat is in staat op de startdatum, zoals in de aanvraag wordt aangegeven, te starten met de opdracht. Mits in bezit van een juiste VOG en ondertekende bruikleenovereenkomst voor de laptop.

  • Gemeente Altena stelt een laptop in bruikleen ter beschikking om de werkzaamheden voor gemeente Altena op uit te voeren. Opdrachtgever is ermee akkoord dat deze laptop ter beschikking gesteld wordt. Kandidaat stemt ermee in om deze laptop te gebruiken voor het uitvoeren van de werkzaamheden en zal hiervoor een bruikleenovereenkomst ondertekenen via FlexWest-Brabant.

  • Kandidaat beschikt over een eigen telefoon.

  • Kandidaat heeft een afgeronde opleiding op minimaal HBO niveau. Dit moet blijken uit het CV.

  • Kandidaat heeft minimaal 3 jaar recente ervaring als communicatieadviseur. Dit moet blijken uit het CV.

  • Kandidaat beschikt over 1 of over meer referenties.

  • Het uurtarief van de kandidaat is niet hoger dan het maximum tarief (€95). (Tarief is inclusief de fee (2,5%), de reiskosten, kosten t.b.v. VOG aanvraag, evt. parkeerkosten en andere onkostenvergoedingen.) In uitzonderlijke gevallen worden dienstreizen vergoed.

Wensen

  • Kandidaat heeft ervaring als communicatieadviseur binnen een gemeentelijke organisatie. Dit moet blijken uit het CV.

  • Kandidaat heeft ervaring met werken binnen een politiek bestuurlijke context. Dit moet blijken uit het CV.

  • Kandidaat heeft kennis van en aniteit en ervaring met werken met de inzet van sociale media. Dit moet blijken uit het CV.

  • Kandidaat heeft aniteit en ervaring met communicatie op het gebied van duurzaamheid. Dit moet blijken uit het gesprek.

  • Kandidaat heeft aniteit en ervaring met communicatie op het gebied van circulair voedselsysteem. Dit moet blijken uit het gesprek.

  • Kandidaat heeft ervaring met pers- en publieksvoorlichting. Dit moet blijken uit het CV.

  • Kandidaat past binnen het team. Dit moet blijken uit het gesprek.

  • Kandidaat beschikt over uitstekende communicatieve vaardigheden en kan op verschillende niveaus communiceren. Dit moet blijken uit het gesprek.

  • Kandidaat beschikt over politieke en bestuurlijke sensitiviteit. Dit moet blijken uit het gesprek.

  • Kandidaat beschikt over uitstekende adviesvaardigheden. Dit moet blijken uit het gesprek.

  • Tijdens het gesprek zal van de kandidaat een korte presentatie verwacht worden over hoe hij/zij de opdracht binnen de gemeente Altena aan zal pakken (hiervoor wordt extra informatie verschaft).
     

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Leya Schoonderwoerd via 06 43 60 79 99 / leya.schoonderwoerd@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Opdracht Adviseur Leya Schoonderwoerd
Leya Schoonderwoerd
Opdracht Adviseur
Oeps! Deze inhuuropdracht is verlopen
Bekijk actieve inhuuropdrachten door op de knop hieronder te klikken of ga door naar de verlopen inhuuropdracht. Het is mogelijk om de verlopen inhuuropdracht te bekijken, maar het is niet meer mogelijk om je in te schrijven.