Senior jurist Arbeidszaken tbv cluster disciplinair & ontslag

Doelwater 5, 3011 AH Rotterdam, Nederland

Sluit morgen
om 16:00
108 36 Zuid-Holland

Begindatum:

1 mei 2025

Einddatum:

31 okt 2025

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

15 apr 2025
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Type inzet

  • Kijkende naar de inhoud van deze aanvraag en de Wet DBA, leent deze aanvraag zich er niet voor om door een ZZP'er/Ondernemer te worden uitgevoerd.

  • Voor deze opdracht is een Betrouwbaarheid Onderzoek (BO) van toepassing. Een positief besluit is een vereiste voor het uitvoeren van deze opdracht.

 Let op: Vanaf 1 november wijzigt het diensteverleningsmodel van het DAS naar de Intermediaire Dienstverleners, het is mogelijk dat deze overeenkomst wordt gemigreerd. Meer informatie volgt.

Opdracht omschrijving
Het geven van juridisch advies over ambtenarenrecht is je hoofdtaak. Werkzaamheden binnen deze adviestaak hebben betrekking op enkele grote processen zoals bezwaar en beroep en disciplinaire trajecten. Daarnaast is de adviestaak gericht op (het opstellen van) complexe maatwerkbesluiten.
Als jurist arbeidszaken vertegenwoordig je het bevoegd gezag, hoofdzakelijk in complexe bezwaren &
beroepsprocedures. Je signaleert ontwikkelingen ten aanzien van jurisprudentie en bent hoorambtenaar bij zaken die daarom vragen. Je bent betrokken bij complexe disciplinaire trajecten en stelt complexe maatwerkbesluiten op.
Tot slot vervul je de ambassadeursrol voor het team Arbeidszaken. Je voert de werkzaamheden met een grote mate van zelfstandigheid uit.

Beoogd resultaat

  • Afhandelen 12 van bezwaar- en (hoger) beroepsprocedures binnen de gestelde juridische termijnen.

  • Adviseren op 12 complexere vraagstukken in grotere processen, zoals bezwaar en beroep en disciplinaire trajecten binnen
    de gestelde juridische termijnen.

  • Wekelijks 8 adviezen geven op (complexe) maatwerkbesluiten.

  • Opstellen van 6 (complexe) maatwerkbesluiten per maand.

Verantwoordelijkheden

  • Afhandelen van bezwaar- en (hoger) beroepsprocedures binnen de gestelde juridische termijnen.

  • Vertegenwoordigen en ondersteunen van het bevoegd gezag, hoofdzakelijk in complexe bezwaar- en beroepsprocedures.

  • Adviezen geven op complexere vraagstukken van de organisatie (medewerkers/leidinggevenden of HR medewerkers).

  • Opstellen van (complexe) maatwerkbesluiten.

Contacten
Zowel in- als externe contacten, waaronder:

  • Medewerkers Politie (tevens bezwaarden).

  • Leidinggevenden.

  • Leden van bezwaaradvies commissie.

  • Rechtbank/CRvB.

  • Vakbonden/gemachtigden namens bezwaarde/appelant.

  • Interne medewerkers AZ en binnen de Dienst HRM Nationale Politie.

Opleiding

Eis:

  1. De kandidaat is in het bezit van een afgeronde, erkende en volwaardige opleiding op minimaal HBO niveau in de richting van Rechten. 

Wens:

  1. De kandidaat is in het bezit van een afgeronde, erkende en volwaardige opleiding op minimaal WO niveau in de richting van Rechten. 

Professionele kennis en werkervaring

Eisen:

  1. De kandidaat heeft in de afgelopen 8 jaar, minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring op het gebied van het Ambtenarenrecht als Arbeidsjurist.

  2. De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar, minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met het zelfstandig afhandelen van bezwaar- en/of (hoger) beroepsprocedures.

  3. De kandidaat heeft ervaring met arbeid gerelateerde disciplinaire trajecten.

Wensen:

  1. De kandidaat heeft minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring als Arbeidsjurist, binnen een overheidsorganisatie van minimaal 1.000 medewerkers.

  2. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring als hoorambtenaar.

  3. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met ontslagtrajecten in het ambtenarenrecht. 

  4. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring bij de Politie.

Competenties

  • Probleemanalyse - Signaleert problemen, zoekt en herkent belangrijke informatie, rafelt vraagstukken uiteen en legt verbanden tussen gegevens.

  • Klantgerichtheid - Herkent en onderzoekt de wensen en behoeften van anderen en speelt daarop in.

  • Mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid - Maakt feiten, meningen en ideeën aan anderen in begrijpelijke taal zowel mondeling als schriftelijk duidelijk.

  • Organisatievermogen - Bepaalt prioriteiten en geeft de benodigde acties, tijd en middelen aan om ervoor te zorgen dat activiteiten plaats vinden en zaken geregeld worden. Evalueert de voortgang en stelt waar nodig de planning en opzet bij.

  • Organisatiesensitiviteit - Speelt in op interne politiek en is alert op veranderingen binnen de organisatie. Onderkent de invloed en de gevolgen van eigen beslissingen of activiteiten op de andere organisatieonderdelen.

  • Overtuigingskracht - Toont gedrag dat er op is gericht om anderen te overtuigen van een bepaald standpunt en instemming te krijgen met bepaalde plannen of ideeën.

  • Samenwerken - Heeft oog voor het groepsbelang en draagt actief bij aan het gemeenschappelijke resultaat.

  • Flexibel gedrag - Staat open voor en speelt adequaat en doelgericht in op verander(en)de en snel wisselende omstandigheden.

Beschikbaarheid
De Externe is inzetbaar vanaf 01-05-2025 (of indien mogelijk zoveel eerder als de screening akkoord is) tot en met 31-10-2025 voor 36 uur per week. Het contract kan door de Opdrachtgever optioneel worden verlengd. Dit zoals wordt aangegeven in het profiel. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van het kandidaten onderzoek. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de Opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de aanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.

Maximaal: € 108,- Inclusief alle kosten, exclusief BTW.

Eisen

Eis 1. Onder een cv verstaan wij een overzicht van de werkervaring van de Externe. Dit in het Nederlands gesteld in PDF-formaat, van maximaal 7 pagina's A4. U dient gebruik te maken van het bijgevoegde template. Maakt u geen gebruik van bijgevoegd template zal uw bieding terzijde worden gelegd.

Sjabloon : CV template 1.9.doc

Eis 2. De door Inschrijver aangeboden kandidaat is gedurende de uitvoering van de gehele Opdracht in loondienst bij Opdrachtnemer / Onderaannemer en geen ZZP’er / ondernemer. Dit is een eis en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. Tevens zijn uitgesloten ondernemers in dienst van een eigen BV. Deze eis blijft van toepassing gedurende de gehele uitvoering van de opdracht. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet kan voldoen aan deze eis, zal dit leiden tot uitsluiting van de Inschrijver.

Eis 3. De kandidaat is in het bezit van een afgeronde, erkende en volwaardige opleiding op minimaal HBO niveau in de richting van Rechten. Dit is een eis en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma beschikt, zal dit leiden tot uitsluiting van de aanvraag.

Eis 4. De kandidaat heeft in de afgelopen 8 jaar, minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring op het gebied van het Ambtenarenrecht als Arbeidsjurist. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).

Eis 5. De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar, minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met het zelfstandig afhandelen van bezwaar- en/of (hoger) beroepsprocedures. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).

Eis 6. De kandidaat heeft ervaring met arbeid gerelateerde disciplinaire trajecten. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).

Eis 7. Vereiste competenties/vaardigheden: Probleemanalyse - Signaleert problemen, zoekt en herkent belangrijke informatie, rafelt vraagstukken uiteen en legt verbanden tussen gegevens. Klantgerichtheid - Herkent en onderzoekt de wensen en behoeften van anderen en speelt daarop in. Mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid - Maakt feiten, meningen en ideeën aan anderen in begrijpelijke taal zowel mondeling als schriftelijk duidelijk. Organisatievermogen - Bepaalt prioriteiten en geeft de benodigde acties, tijd en middelen aan om ervoor te zorgen dat activiteiten plaats vinden en zaken geregeld worden. Evalueert de voortgang en stelt waar nodig de planning en opzet bij. Organisatiesensitiviteit - Speelt in op interne politiek en is alert op veranderingen binnen de organisatie. Onderkent de invloed en de gevolgen van eigen beslissingen of activiteiten op de andere organisatieonderdelen. Overtuigingskracht - Toont gedrag dat er op is gericht om anderen te overtuigen van een bepaald standpunt en instemming te krijgen met bepaalde plannen of ideeën. Samenwerken - Heeft oog voor het groepsbelang en draagt actief bij aan het gemeenschappelijke resultaat. Flexibel gedrag - Staat open voor en speelt adequaat en doelgericht in op verander(en)de en snel wisselende omstandigheden. Mondelinge- en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid: Maakt feiten, meningen en ideeën aan anderen in begrijpelijk Nederlandse taal mondeling en schriftelijk duidelijk. Bovenstaande competenties, gevraagde werk -en denkniveau en/of vaardigheden hoeven niet in het CV te worden benoemd/uitgeschreven maar dienen middels concrete voorbeelden duidelijk aangetoond te worden tijdens het verificatiegesprek. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over de gevraagde competenties beschikt, zal dit leiden tot het terzijde leggen van de bieding.

Wensen

Wens 1. De kandidaat heeft minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring als Arbeidsjurist, binnen een overheidsorganisatie van minimaal 1.000 medewerkers. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= Kandidaat voldoet niet aan gevraagde wens. 2/5= Kandidaat heeft ervaring met gevraagde wens. 5/5= Kandidaat heeft gevraagde ervaring opgedaan in de afgelopen 5 jaar.
35 %

Wens 2. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met ontslagtrajecten in het ambtenarenrecht. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat voldoet niet aan gevraagde wens. 2/5= De kandidaat heeft 1 tot 2 jaar ervaring met gevraagde wens. 5/5= De kandidaat heeft 3 jaar of meer ervaring met gevraagde wens.
20 %

Wens 3. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring bij de Politie. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= Kandidaat voldoet niet aan gevraagde wens. 5/5= Kandidaat voldoet aan gevraagde wens.
15 %

Wens 4. De kandidaat is in het bezit van een afgeronde, erkende en volwaardige opleiding op minimaal WO niveau in de richting van Rechten. Dit is een wens en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma/certificaat beschikt, worden geen punten toegekend. Puntenverdeling: 0/5= Kandidaat voldoet niet aan gevraagde wens. 5/5= Kandidaat voldoet aan gevraagde wens.
15 %

Wens 5. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring als hoorambtenaar. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= Kandidaat voldoet niet aan gevraagde wens. 5/5= Kandidaat voldoet aan gevraagde wens.
15 %

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via 06 43 36 34 42 / susan.peschier@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur