Projectleider diverse digitaliseringsprojecten

Grasdijkweg 2, 9798 TC Garmerwolde, Nederland

Sluit over 13 dagen
120 36 Groningen

Begindatum:

1 apr 2025

Einddatum:

30 sept 2025

Uren per week:

36

Publicatiedatum:

14 mrt 2025

Omschrijving van de opdracht
Waterschap Noorderzijlvest zorgt in een groot deel van Groningen, in Noord- en Midden-Drenthe en in een stukje Friesland voor veilig leven met water, schoon water, gezuiverd water en voldoende water in elk seizoen. Voor onze 350 medewerkers gaat een gezonde en toekomstbestendige leef-, woon- en werkomgeving van de ongeveer 383.000 inwoners in ons gebied boven alles. Dit vraagt om gedreven professionals die uitblinken in hun eigen vakgebied en passie.

Werk je graag voor een maatschappelijk gedreven organisatie? Binnen een team dat graag samen de schouders eronder zet?

Projectleider diverse digitaliseringsprojecten
Bij het team Informatisering en Automatisering (I&A) zijn wij op zoek naar een doortastende Projectleider voor 36 uur per week die diverse digitaliseringsprojecten gaat leiden. De onderstaande projecten staan centraal:

  • Vervangen Moxio
    Noorderzijlvest maakt momenteel gebruik van Regelbeheer van Moxio om omgevingsdocumenten en toepasbare regels naar het DSO te publiceren. Omdat Moxio per 1 oktober 2025 stopt met deze dienstverlening, moet Noorderzijlvest op zoek naar een alternatief.

  • Registratie Mobiel Onderhoud
    De raamovereenkomst voor de boordcomputers EasyTrack, die worden gebruikt voor de registratie in ROWAN, loopt af op 21 december 2025. Dit biedt de gelegenheid om te evalueren of ROWAN nog de juiste applicatie is voor het mobiel onderhoudsproces.

  • Grondzaken
    Momenteel ontbreekt een archiverings- en vastleggingssysteem voor grond en vastgoed, wat leidt tot een gebrek aan inzicht in eigendommen en contractuele afspraken (zoals pacht). Voor deze werkzaamheden gaat Noorderzijlvest op zoek naar een applicatie die de processen ondersteunt.

  • Herinrichting Processen Schouw, Bagger, Oeververdediging
    Noorderzijlvest vervangt het huidige zaaksysteem Join (Decos) door Zaaksysteem.nl (Xxllnc), en de koppeling tussen GeoWeb en Xxllnc wordt vervangen door een nieuwe koppeling via ArcGIS en Zaaksysteem.nl met behulp van FME. Documentafhandeling vindt plaats via Zaaksysteem.nl en Xential voor efficiënte verwerking en archivering.

  • Ultimo naar de Cloud
    Noorderzijlvest maakt momenteel gebruik van een verouderde On-Premise versie van Ultimo, waarvoor zij zelf verantwoordelijk is voor IT-beheer. Omdat Ultimo stopt met de ondersteuning van On-Premise versies per 19 juli 2025, wordt overgestapt naar de Cloud-versie.

  • Eplan
    De huidige werkwijze bij technisch onderhoud is omslachtig door onvoldoende IT-ondersteuning, wat leidt tot achterstanden en onbetrouwbare elektrotechnische tekeningen. De implementatie van Eplan zal de werkwijze en betrouwbaarheid van elektrotechnische ontwerpen aanzienlijk verbeteren.

Wat lever je op?
Als projectleider doorloop je per project verschillende fasen:

  • Voor projecten met geselecteerde IT-oplossingen: Je zorgt voor de implementatie van de gekozen systemen, inclusief planning, uitvoering, training en documentatie, met als resultaat een werkend systeem dat voldoet aan de gestelde eisen.

  • Voor onderzoeksprojecten: Je analyseert de huidige processen, stelt functionele eisen op, voert marktonderzoek uit en adviseert over het meest geschikte IT-systeem. Vervolgens bereid je de implementatie voor.

In beide gevallen ben je verantwoordelijk voor projectplanning, coördinatie, communicatie en het behalen van de gewenste resultaten binnen tijd en budget

Kandidaatomschrijving
De ideale kandidaat voor de rol van Projectleider Digitaliseringsprojecten beschikt over de volgende kwaliteiten en ervaring:

  • Ervaring met projectmanagement: Ruime ervaring in het leiden van digitale transformaties en IT-implementaties, bij voorkeur binnen waterschappen.

  • Sterke communicatieve vaardigheden: In staat om verschillende belanghebbenden effectief te betrekken, draagvlak te creëren en veranderingen helder over te brengen.

  • Analytisch vermogen: In staat om complexe vraagstukken te doorgronden, knelpunten aan te pakken en de juiste oplossing te formuleren.

  • Kennis van IT-systemen: Ervaring met het selecteren, implementeren en beheren van IT-oplossingen, bij voorkeur in de context van de primaire (keten)processen binnen het Waterschap.

  • Veranderkundige inzichten: Ervaring met veranderingsmanagement en het begeleiden van teams bij de adoptie van nieuwe systemen en werkwijzen.

  • Proactief en doortastend: Je werkt doelgericht, stelt prioriteiten en zorgt ervoor dat projecten binnen tijdslijnen en budgetten worden gerealiseerd.

Daarnaast heb je:

  • Minimaal een afgeronde Hbo-opleiding (bijvoorbeeld in informatie-/procesmanagement of bedrijfskunde).

  • Ruime ervaring als projectleider of in een vergelijkbare functie, bij voorkeur bij waterschappen.

  • Expertise in zaakgericht werken is een pre.

  • Omgevingsbewust: Je begrijpt de context van je werk en weet hoe je hierop in moet spelen.

  • Resultaatgericht: Je streeft naar concrete resultaten binnen gestelde kaders.

  • Samenwerkingsgericht: Je werkt effectief samen met verschillende teams en belanghebbenden.

  • Zakelijke en integere aanpak: Je handelt professioneel en met integriteit.

  • Uitstekende communicatieve vaardigheden: Zowel mondeling als schriftelijk kun je helder en effectief communiceren.

  • Analytisch vermogen: Je hebt een brede blik en een uitstekend vermogen om complexe zaken te analyseren.

Detacherings-/payrollbureau, intermediair of ZZP
Bij deze opdracht is sprake van leiding en toezicht door de opdrachtgever. Het gevolg hiervan is dat er in de praktijk sprake zal zijn van een dienstbetrekking, waardoor deze opdracht niet uitgevoerd kan worden door een zzp'er / DGA.
Zzp'ers die voor deze opdracht in aanmerking willen komen kunnen zich laten detacheren via een detacheringsbureau of payroll-bedrijf, dat dan de offerte indient.

Voor deze opdracht zijn de AWVODI 2018 van toepassing deze zijn beschikbaar op de website via onderstaande link:

https://www.noorderzijlvest.nl/inkoop-en-aanbesteding 

Indexering tarief:

Het door u aangegeven tarief kan na minimaal 12 maanden jaarlijks worden geïndexeerd op basis van de CBS prijsindex (CBS indexering, Dienstenprijzen, commerciële dienstverlening en transport, Architecten en Ingenieurs (71), waterbouw (711216)). 

https://opendata.cbs.nl/statline/#/CBS/nl/dataset/83760NED/table?ts=1533643636692

Interviewplanning
Het waterschap nodigt maximaal 3 kandidaten uit voor een sollicitatiegesprek op 28 maart 2025. Wij verzoeken de kandidaten uitdrukkelijk rekening te houden met deze periode.

Wanneer u op 27 maart 2025 voor 12.00 uur nog geen uitnodiging heeft ontvangen via het DAS Groningenhuurtin.nl, behoort u niet tot de eerste selectie voor de gespreksronde.
Contact over de opdracht en/of de procedure loopt uitsluitend via het DAS Groningenhuurtin.nl. Wij verzoeken u dan ook geen contact met het waterschap op te nemen.

Heeft u zich nog niet geregistreerd als aanbieder op www.Groningenhuurtin.nl, dan adviseren wij u hiervoor op korte termijn zorg te dragen. U kunt helaas zonder registratie géén offertes indienen voor de lopende opdrachten. Na goedkeuring van de registratie kunt u via www.Groningenhuurtin.nl offertes indienen voor nieuwe opdrachten.

Toelichting op rooster
Het aantal uren per week kan fluctueren. Het totaal mag niet boven de 36 uur per week gemiddeld uitkomen.

Dienstencategorie
Diensten voor plaatsing van personeel en personeelsverschaffing

CPV code
72000000-5 - IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning

Eisen

HBO opleiding
Op CV aantoonbaar een HBO opleiding richting Informatie (proces) management of Bedrijfskunde. Let op: laat dit letterlijk terugkomen in de cv door bijv. geel te arceren

Ervaring als projectleider
Op CV aantoonbaar ervaring als projectleider of vergelijkbare functie in vergelijkbare projecten. Let op: laat dit letterlijk terugkomen in de cv door bijv. geel te arceren.

Ervaring met de primaire processen van het Waterschap
Ervaring met de primaire processen van het Waterschap (minimaal één jaar ervaring). Let op: laat dit letterlijk terugkomen in de cv door bijv. geel te arceren.

Gevraagde documenten
Aanleveren bij offerte

  • Een HBO diploma

Aanleveren na gunning

  • VOG verklaring

Gunningscriteria

Weging prijsdeel: 25 %

Motivatiebrief
Bij deze opdracht wordt om een motivatiebrief gevraagd. Deze weegt mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze motivatiebrief wordt beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria.

De brief dient door de kandidaat zelf geschreven te worden. De kandidaat dient gemotiveerd aan te geven waarom hij/zij geschikt is voor deze opdracht en voldoet aan de competenties (door middel van voorbeelden). De brief wordt door de opdrachtgever getoetst aan de hand van de omschreven functietaken en/of competenties zoals verwoord in de kandidaat- en/of opdrachtomschrijving.

Weging: 25 %

Ervaring met business analyse
Ervaring met business analyse. Let op: laat dit letterlijk in de CV terugkomen door bijv. geel te arceren.

Weging: 10 %

Expertise op het gebied van zaakgericht werken
Expertise op het gebied van zaakgericht werken. Let op: laat dit letterlijk in de CV terugkomen door bijv. geel te arceren.

Weging: 10 %

Kennis van en ervaring met de primaire processen van het Waterschap is een pré.

Kennis van of ervaring met informatiseren en automatiseren van de primaire (keten)processen bij waterschappen of een kennisnetwerk op dit gebied. meer ervaring dan een jaar is een pré: laat dit letterlijk in de CV terugkomen door bijv. geel te arceren.

Weging: 5 %

Interview
Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria.

De kandidaat wordt gedurende het gesprek getoetst op de gevraagde kennis, ervaring en competenties zoals beschreven in de kandidaat en/of opdrachtomschrijving. Daarnaast wordt er beoordeeld of de kandidaat past binnen de organisatie en/of er een klik is met de kandidaat. De kandidaat waarop de keuze valt, scoort 25% voor het gesprek. De kandidaten die afgewezen worden naar aanleiding van de gevoerde gesprekken, scoren 0% voor het gesprek.

Weging: 25 %

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Sybren Hindriks via 06 43 53 65 77 / sybren.hindriks@kbenp.nl of met Ernst Schoneveld via 06 29 30 84 22 / ernst.schoneveld@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Opdracht Adviseur Sybren Hindriks
Sybren Hindriks
Opdracht Adviseur
Senior Adviseur Ernst Schoneveld
Ernst Schoneveld
Senior Adviseur