Consulent Wmo

Taxandriaweg 6, 5141 PA Waalwijk, Nederland

Sluit over 15 dagen
80 40 Noord-Brabant

Begindatum:

1 jun 2025

Einddatum:

31 dec 2025

Uren per week:

40

Publicatiedatum:

23 apr 2025
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst
Kijkende naar de inhoud van deze opdracht en de wet DBA, kan je deze opdracht alleen uitvoeren als je in loondienst bent. Je kunt ervoor kiezen om bij ons in loondienst te gaan om deze opdracht uit te voeren of via een extern advies- of detacheringsbureau (met akkoord van jouw huidige werkgever). Wij maken voor de betaling van facturen van advies- en detacheringsbureaus gebruik van een G-rekening.
Wil jij ook deze opdracht direct via ons uitvoeren?
Dit is mogelijk! Wij bieden je een projectovereenkomst aan, waardoor je de opdracht in loondienst bij Opdracht Overheid kunt uitvoeren. Bereken hieronder jouw bruto maandsalaris.
Wat zijn de voordelen?
Rekentool
Voor welk uurtarief mogen wij jou aanbieden?
Hoeveel uur per week wil je werken?
Opdracht alleen mogelijk voor professionals in loondienst

Organisatie
Afdeling WijZ is het toegangsteam van de Gemeente Waalwijk voor alle zorg en ondersteuning op het gebied van welzijn, inkomen, jeugd en zorg.

Opdrachtomschrijving
Als Consulent Wmo neem jij de regie in handen over uiteenlopende Wmo aanvragen. Omdat jij goed kan doorvragen is voor jou de persoonlijke situatie glashelder. Zo kan de aanvraag gaan over een woningaanpassing en kom je erachter dat deze meneer ook bijna nooit meer de deur uit komt. Jij zorgt, naast de hoognodige woningaanpassing, dat er een leuke dagbesteding komt en toegang tot het Wmo vervoer. Ook geeft het jou veel voldoening om ondersteuning te regelen voor mensen die het lastig vinden om de eigen administratie en financiën op orde te krijgen, of wanneer jij ervoor kan zorgen dat de mantelzorg eindelijk een adempauze kan nemen. Met jouw kennis en netwerk maak je voor elke situatie een goed plan. Zo zorg jij ervoor dat mensen de ondersteuning krijgen die past bij hun situatie.

Taken en verantwoordelijkheid:

  • Je praat met inwoners die een hulpvraag hebben.

  • Je kijkt goed naar hun situatie en ziet welke problemen er zijn.

  • Samen met de inwoner zoek je naar de beste oplossing.

  • Je bespreekt welke dingen ze misschien zelf, of met hulp van familie en vrienden, kunnen oplossen.

  • Je kunt doorverwijzen naar relevante (voorliggende) voorzieningen

  • Je zet de juiste maatwerkvoorziening vanuit de Wmo in als dat nodig is

Daarnaast bestaat de mogelijkheid dat je een dag in de week wordt ingezet bij het Zorgloket. De medewerkers van het Zorgloket beantwoorden vragen over zorg en ondersteuning. Ze geven informatie en advies en ze denken mee over oplossingen.

Kandidaat omschrijving
Je bent flexibel, open en transparant. Door jouw netwerk, kennis en vermogen om buiten “de vertrouwde box” te denken schrijf jij voor elke case een onderbouwd plan van aanpak. 

Hiervoor vragen we van je dat:

  • Je een relevante hbo opleiding en/of werkervaring hebt waardoor je goed je weg kan vinden binnen de aangeboden zorg;

  • Je thuis bent in Wmo-cases en hebt actuele kennis en ervaring met de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo), uitgebreide kennis van de Zvw, Wlz en van van de mogelijkheden die in het voorliggende veld worden geboden.

  • Je mondeling vaardig bent en in staat bent om de concrete hulpvraag te achterhalen.

  • Je bent sterk analytisch en schriftelijk vaardig. Je weet de verkregen informatie helder op papier te verwoorden in een plan van aanpak.

  • Je hebt een empathisch en sociaal karakter en staat stevig in je schoenen.

  • Je bent in staat om je aan te passen aan veranderende omstandigheden, taken, verantwoordelijkheden of mensen

  • Je enthousiast bent en een flexibele houding hebt.

Eisen

  1. Het maximale uurtarief is €80,-

  2. Minimaal 2 jaar - op CV aantoonbare- actuele ervaring als Wmo consulent bij een gemeente. Wij vragen geen hulpverlener maar een dienstverlener (toegang tot zorg verlenen). Toon duidelijk aan met het CV

  3. Ruime actuele en relevante -op CV aantoonbare- allround kennis op het gebied van Wmo. Toon duidelijk aan met het CV

Gunningscriteria

  1. Kennis en ervaring met het werken met Zorgned. Toon duidelijk aan met het CV.
    Weging: 20 %

  2. De kandidaat is vanaf de startdatum van de opdracht voor minimaal 36 uur per week inzetbaar. Toon duidelijk aan met het CV
    Weging: 20 %

  3. Vanwege de werkzaamheden waarbij je flexibel inzetbaar moet zijn bedraagt de reistijd maximaal een half uur.
    Weging: 10 %

  4. Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria.
    In het interview toetsen we de kennis en ervaring en competenties 
    Weging: 25 %

Aanvullende informatie

  • 36 uur is bespreekbaar. Rooster en hybride werken in onderling overleg.

Let op!: In verband met de Wet Deregulering Arbeidsverhoudingen (Wet DBA) is er beoordeeld of er sprake is van een arbeidsovereenkomst indien een ZZP’er de opdracht zou verwerven. Aangezien er een aanmerkelijk risico op de aanwezigheid van een gezagsverhouding is en vrije vervanging van de inhuurkracht niet wenselijk / realistisch is, is de Aanbestedende dienst van oordeel dat het risico op een arbeidsovereenkomst te hoog is. Daarom kan een ZZP’er niet rechtstreeks inschrijven op deze opdracht. Het begrip ZZP’er dekt de lading overigens niet geheel. Hieronder wordt bijvoorbeeld ook een BV begrepen, die de directeur/grootaandeelhouder (DGA) wil detacheren, zonder dat er een gezagsverhouding bestaat tussen de BV en de detacheren persoon. Indien een ZZP’er voor deze opdracht in aanmerking wil komen, is dit mogelijk via detachering waarbij het detacheringsbedrijf niet louter een kassiersfunctie heeft. Het detacheringsbureau dient dan de offerte in. Een andere mogelijkheid om (direct) voor de opdracht in aanmerking te komen is om in dienst te treden bij bijvoorbeeld een detacheringsbureau of payrollbedrijf dat de offerte indient. Dit detacheringsbureau of payrollbedrijf dienen op het moment van publiceren van deze opdracht al wel voor de betreffende categorie in het DAS te zijn toegelaten. Een ZZP’er / DGA als hierboven bedoeld kan niet zelf / rechtstreeks inschrijven op de opdracht.

Meer informatie
Hieronder vind je meer informatie over het aanmeldproces en antwoorden op veelgestelde vragen. Niet gevonden wat je zoekt? Neem dan contact op met Susan Peschier via 06 43 36 34 42 / susan.peschier@kbenp.nl.
Help
Contact
Help
Hoe werkt het?
Veelgestelde vragen
Wil je even sparren met een van onze adviseurs?
Neem contact op met onze opdracht adviseur over de opdracht. Je kunt natuurlijk ook contact opnemen via de contact pagina.
Opdracht Adviseur Susan Peschier
Susan Peschier
Opdracht Adviseur